Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineanetta16 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: APS 242
6944 odwiedzin | wpisów: 51, komentarzy: 138, obserwuje: 18

Taras - przemyslenia

autor: anetta16 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jesteśmy na etapie budowy i naszło nas na przemyślenia. Robiąc adaptację zmienilismy kształt tarasu z pół okrągłego na prostokątny.

Zastanawiam się teraz jak wygląda kwestia wielkości tarasu. W projekcie po zmianie nie mam okreslonej szerokości tarasu. Czy mogę zrobić sobie dowolną czy muszę zrobić tak aby powierzchnia tarasu była taka sama?

Druga rzeczą nad którą się zastanawiam to zadaszenie tarasu. W projekcie mam coś takiego

Po przemyśleniach doszłam do wniosku że to zadaszenie jest bez sensu. Nie daje żadnej ochrony przed ewentualnym deszczem. Chciałabym wyrównać dach a nad tarasem zrobić normalne zadaszenie. Tylko czy nie będzie z tym problemu?

Jestem ciekawa czy ktoś z was miał takie rozterki? I jak sobie z nimi poradził?

Dodam jeszcze że jestem przed rozmową z kierownikiem budowy 
Komentarze (9)
autor:komaszyczanianinie  dodano: 4 miesiące temu
Podpinam się pod pytaniem. Zastanawiałem sie ostatnio nad tym. Jeżeli chodzi o zadaszenie nad tarasem to ostatnio gdzieś czytałem, że nie może być ono powiązane z domem na stałe, tylko powinno miec jakas dylatację i wtedy można zrobić bez żadnych pozwoleń.
autor:malinowka3  dodano: 4 miesiące temu
Wystarczy zadzwonić do Starostwa i oni odpowiedzą na wszystkie pytania. My wydłużyliśmy sobie dach ile się dało przy wyjściu na taras, nie ingerując oczywiście w kąt nachylenia dachu itp, taras też robimy całkiem inaczej,takie różne nieistotne zmiany wychodzą w trakcie i czasem nawet po latach bo nie wiem czy zanim będziemy go robić ile czasu minie i czy nie zmienię znów zdania. Nie ma co płacić kierownikowi dodatkową kasę za to że wrysuje parę kresek tarasu do projektu, takie jest moje zdanie.
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 4 miesiące temu
Proponuję porozmawiać z kierownikiem, bo co kierownik i starostwo to inaczej.. Ja np. nie zrobiłem tarasu i jak robiłem odbiór to kierownik mi kazał zrobić projekt zmienny i go wykreslić. Teraz sobie zrobię rozmiar jaki mi się będzie podobał 😁 generalnie u mnie jest tak że jak coś jest na projekcie to powinno być zwymiarowane i zrobione do odbioru.
autor:naszpoliklet  dodano: 4 miesiące temu
Zmiana dachu na pewno wymaga adaptacji projektu, to zmiana konstrukcyjna. Za to zmiana tarasu, to jak chcesz. My w projekcie mielismy taras, a póki co w ogóle go nie robiliśmy. A budynek już dawno odebrany. Przy odbiorze kierownik zaznaczył, zmiany powykonawcze w tym, że taras będzie wykonany osobno na podstawie oddzielnego projektu. A zrobimy go jak chcemy ;)
Tytuł: Zmiany
autor:mk091993  dodano: 4 miesiące temu
Wielkość tarasu spokojnie możesz powiększyć. Z dachem dopytaj, ale też nie powinno być problemu, ponieważ nie zmienia się jego kąt nachylenia, ani konstrukcja. Zwyczajnie cieśla skróci kilka kozłów i po sprawie. Na budowie okap jak masz to też mogą Ci trochę bardziej wypiścić lub schować. Jednak według mojej subiektywnej opinii taka niesymetia na dachu jest ciekawym elementem architektoniczbym. Pozdrawiam
autor:marchos87  dodano: 4 miesiące temu
Ciekawy temat, a jeszcze bardziej ciekawe komentarze. Nasz kierownik mówił że zmiana rozmiarów tarasu musi być podparta adaptacja i musimy się w miarę trzymać wymiarów z projektu. Póki co mamy taras tymczasowy i zobaczymy jak to będzie z odbiorem.
Odpowiedź do marchos87
autor:naszpoliklet  dodano: 4 miesiące temu
Bo ma racje, generalnie na taras musisz mieć projekt i zrobić go z wymiarami, ale ponieważ nie jest to element konstrukcyjny domu, wiec możesz zrezygnować z jego budowy, zaznaczając przy odbiorze, ze nie został wykonany i będzie na podstawie oddzielnego projektu. A po odbiorze.... ;) to sobie budujesz taras jaki chcesz :)
Tytuł: Taras
autor:asiaw  dodano: 4 miesiące temu
Zgadzam się, że najlepiej zapytać kierownika budowy. My zostawiamy półokrągły taras i ten mini daszek :) Podnoszę teren więc i tak muszą być schody, a jakoś okrągłe bardziej mi się podobają. Tarasu nie zacieniam na stałe.
autor:tomasznowak29  dodano: 4 miesiące temu
U mnie w projekcie był taras narysowany. Jednak geodeta go nie wyznaczył bo fundamenty nie miały osi symetrii. Poza tym mówił że oni nie wyznaczają tarasów. Ciekaw jestem u mnie niedługo będzie odbiór. Czy się do czegoś nie doczepia. Dach nad tarasem chce zrobić za jakiś czas. Nie będę robił żadnych projektów.
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:64081
Liczba wpisów:211992
Liczba komentarzy:896451
Liczba zdjęć:788377
Liczba blogów:64081
Liczba wpisów:211992
Liczba komentarzy:896451
Liczba zdjęć:788377
Liczba komentujących:48250
Użytkownicy online:374